Полезная информация

ПРАВИЛА ПРОКЛАДАННЯ КАБЕЛІВ. СПОСОБИ ПРОКЛАДАННЯ ЕЛЕКТРОПРОВОДКИ

 • Як кріпити короб для дротів?
 • Які є методи монтажу кабель-каналів?
 • Які бувають методи прокладання електропроводки?
 • Правила прокладання кабелів для квартири?

Відповіді на ці та багато інших питань часто намагаються знайти люди, що зіткнулися з монтажем електропроводки. Такими питаннями можуть задаватися абсолютно все, електрика зараз використовується скрізь: у квартирах, виробничих приміщеннях, у приватному секторі та господарських спорудах.
(більше…)

Опубликовано: 12 Квітня, 2022

ПРАВИЛА ПРОКЛАДАННЯ КАБЕЛІВ. СПОСОБИ ПРОКЛАДАННЯ ЕЛЕКТРОПРОВОДКИ

 • Як кріпити короб для дротів?
 • Які є методи монтажу кабель-каналів?
 • Які бувають методи прокладання електропроводки?
 • Правила прокладання кабелів для квартири?

Відповіді на ці та багато інших питань часто намагаються знайти люди, що зіткнулися з монтажем електропроводки. Такими питаннями можуть задаватися абсолютно все, електрика зараз використовується скрізь: у квартирах, виробничих приміщеннях, у приватному секторі та господарських спорудах. (більше…)

Опубликовано: 12 Квітня, 2022

Правила монтажу прихованої електропроводки

Монтаж електропроводки в будинку – відповідальне та складне завдання. Особливу складність представляє монтаж прихованої електропроводки, так як допущені помилки після ремонту дуже важко виправити. Бувають випадки, коли люди змушені змиритися з деякими помилками в проводці, бо інакше доведеться починати ремонт з нуля, а ні часу, ні коштів на це немає. Щоб захистити себе і своє житло від подібних проблем, ми радимо Вам дотримуватися деяких нескладних правил.
(більше…)

Опубликовано: 9 Квітня, 2022

ПРИЄДНАННЯ УКРАЇНИ ДО ЕНЕРГОМЕРЕЖІ ЄВРОПИ

Однією з головних новин кінця червня – початку липня цього року стало підписання угоди про інтеграцію України в енергосистему Європи ENTSO-E. У цій статті ми спробуємо розібратися, що насправді сталося, яку користь нам це принесе, і як узагалі виникла ідея такої інтеграції.

У липні 2009 року відбулася знакова подія для європейської енергосистеми: компанії, що займаються передачею електроенергії, створили (більше…)

Опубликовано: 24 Березня, 2022

СТУПІНЬ ЗАХИСТУ ІР І ЩО ЦЕ ТАКЕ?

У цій статті ми поговоримо про рівень захисту електроприладів від вологи, пилу та проникнення різних твердих предметів. Саме це поняття ховається в таємничому маркуванні IP, після якого обов’язково слідує цифровий код.

Спочатку визначимося, чому ступінь захисту називається IP і що таке? Абревіатура походить від англійського словосполучення Ingress Protection Rating. Дана класифікаційна система є загальновизнаною, відповідає стандартам якості ГОСТ 14254, DIN 40050, IEC 60529. Фактично показник вказує на те, наскільки успішно справляється оболонка зі своїми захисними обов’язками: перша цифра після IP означає протидію проникненню пилу та твердих об’єктів, а друга – рідин та вологи.

При покупці електроприладів багато хто не звертає уваги на цей показник, хоча він може бути важливим. У простих електротоварів один IP, а ось складна електротехніка може складатися з різних деталей, що мають різні показники IP. Для таких складових електроприладів береться до уваги мінімальний ступінь захисту.

Перше число в позначенні може змінюватися в діапазоні від 0 до 6. При цьому 0 – це повна незахищеність, а 6 – максимальна захищеність (пиленепроникність).

Захисний рівень за твердотілими елементами вимірюється в залежності від мінімального розміру таких елементів:

– 1 – захищає від предметів, що мають діаметр не менше 50мм.
– 2 – не менше 12,5мм
– 3 – до 2,5мм
– 4 – до 1мм
– 5 – пилозахищені

Для прикладу: звичайна побутова розетка має IP з першим числом 2, що означає безпеку для пальців, але болт туди може потрапити з легкістю.

Другий компонент ступеня захисту – вологозахищеність, що змінюється від 0 до 9. Відповідно 0 – повністю відсутня, а 9 – максимальна на сьогоднішній день:

1 – охороняє електрику від вертикально капаючої рідини
2 – збереже Вашу техніку від крапель, що відхиляються від вертикалі не більше ніж на 15⁰
3 – те саме, що й попереднє, але для 60⁰
4 – будь-яка краплинна дія не вплине на електрику
5 – електротехніка не постраждає від струменів води
6 – оберігає від морських хвиль
7 – Ви можете повністю безпечно занурювати техніку на глибину до 1м.
8 – Ви маєте справу з водозанурювальним пристроєм
9 – Ваш пристрій витримає струменеву дію високої температури

У деяких випадках в маркуванні крім цифр є буква латинського алфавіту. Вона показує, наскільки небезпечним є пристрій для людини, як легко можна доторкнутися до небезпечних деталей приладу:

A – небезпечним може бути дотик тильною стороною руки

B – до травми може призвести дотик пальцем

C – травмонебезпечною може бути робота з інструментом

D – дотягнутися до небезпечної частини приладу можна дротом

Не забувайте уточнювати необхідний ступінь захисту IP при замовленні в УкрПроводі. Наші менеджери підберуть те, що необхідно саме Вам, Ви отримаєте електрообладнання, яке прослужить довгі роки та буде безпечним в експлуатації. Швидке замовлення Ви можете залишити безпосередньо у нас на сайті, також Ви можете надіслати запит на електронну пошту або скористатися вказаними телефонами.

Опубликовано: 24 Березня, 2022

Розширення асортименту

Товарний ряд поповнився ще однією кабельною маркою!

Шахтний кабель КГЕШ:

 • мідний струмопровідний матеріал
 • розрахований на змінний струм частотою 50Гц та напругою 1140В на основних жилах
 • п’ятий клас гнучкості
 • екран з електропровідної гуми
 • гумова ізоляція
 • гумова оболонка

Більш детальну інформацію про кабель КГЕШ читайте за посиланням Кабель КГЕШ

Опубликовано: 24 Березня, 2022

Зниження ціни на АС!

Зниження цін на неізольований (голий) сталеалюмінієвий провід АС до 150 перетину. При покупці від 1т – барабан у подарунок!

Опубликовано: 24 Березня, 2022

МАРКУВАННЯ КАБЕЛІВ ТА ПРОВОДІВ

Видів кабельно-провідникових виробів є безліч. Розрізняються вони між собою структурою, складом, сферою використання. Застосування проводу не тієї марки або неправильного перетину може закінчитися сумно.

(більше…)

Опубликовано: 23 Лютого, 2022

Конструктивні параметри ЛЕП

Як і будь-яка інженерна споруда, повітряні лінії електропередач мають свої специфічні конструктивні характеристики. До них насамперед можна віднести довжину прольотів, стрілу провисання, відстань від проводу до поверхні землі або до будь-яких інших будівель або об’єктів, над якими проходить лінія, тобто її габарити. Розглянемо більш докладно кожен із цих параметрів.
(більше…)

Опубликовано: 23 Лютого, 2022

Характеристики СІП та відмінні риси

Провід СІП сьогодні знайшов широке застосування в енергетичній промисловості та суміжних галузях. Він представлений на ринку в багатьох варіаціях, які мають незначні відмінності у конструкції та характеристиках. Далі ми спробуємо визначити характерні властивості та різницю між найбільш популярними проводами марок СІП-4, СІП-5, СІП-5нг (AsXSn).

СІП 4 – самонесучий ізольований провід з алюмінієвою струмопровідною жилою в ізоляції зі світлостабілізованого зшитого поліетилену. Ізоляційний матеріал має високу стійкість до впливів ультрафіолету та озону. Несуча жила відсутня. Конструкція проводу являє собою джгут із струмопровідної та нульової жили правого напрямку з кроком скрутки не більше 450 мм. Робоча напруга СІП – до 0,6кВ/1кВ із частотою до 50 Гц.

Провід цієї марки використовується при монтажі повітряних ліній електропередач та відгалужень до введення в житлові будинки, господарські будівлі. Лінія з такого проводу може йти стінами і фасадами споруд, як виробничих, так і житлових. Маючи високу термостійкість (від -60°С до +50°С), провід СІП найчастіше використовується в регіонах з холодним і помірним кліматом і може прослужити до 25 років.

СІП 5 – самонесучий ізольований провід з ізоляцією зі світлостабілізованого зшитого поліетилену. Струмопровідна жила виконана з алюмінію, несуча жила відсутня. Загалом провід повністю повторює основні характеристики СІП-4, з відмінностями лише у властивостях ізоляції та вищою допустимою температурою нагріву (при перевантаженні – +130°С, при короткому замиканні – +250°С). Проводи цієї марки також знайшли застосування при прокладанні повітряних, силових та освітлювальних мереж зі змінною напругою 0,66/1 кВ та номінальною частотою 50Гц.

СІП-5нг – самонесучий ізольований провід з струмопровідними жилами з алюмінію. Основною характеристикою ізоляційного матеріалу, світлостабілізованого зшитого поліетилену є те, що він не підтримує горіння. Провід СІП-5нг за більшістю характеристик відповідає проводу AsXSn , що виробляється на європейському обладнанні. Він застосовується, аналогічно до інших проводів марки СІП, у будівництві ЛЕП і повітряних електромагістралей, але тільки в регіонах з помірним кліматом, оскільки він не настільки стійкий до низьких температур.

Як бачимо, проводи марки СІП можуть бути виконані з незначними відмінностями у характеристиках окремих елементів конструкції. Однак, основні функції та області застосування є спільними для всіх варіантів. Проводи цієї марки мають ряд переваг, властивих лише їм.

Опубликовано: 22 Лютого, 2022