Правила монтажу прихованої електропроводки

Монтаж електропроводки в будинку – відповідальне та складне завдання. Особливу складність представляє монтаж прихованої електропроводки, так як допущені помилки після ремонту дуже важко виправити. Бувають випадки, коли люди змушені змиритися з деякими помилками в проводці, бо інакше доведеться починати ремонт з нуля, а ні часу, ні коштів на це немає. Щоб захистити себе і своє житло від подібних проблем, ми радимо Вам дотримуватися деяких нескладних правил.

По-перше, монтаж прихованої проводки найкраще проводити перед початком решти ремонтно-оздоблювальних робіт, тоді Ви виключаєте можливість пошкодити або зіпсувати обробку кімнати.

Насамперед, необхідно скласти план-схему: намітити трасу електропроводки, місця встановлення світильників, вимикачів та розеток. Оптимальна висота для установки розеток – 800 або 300 мм від підлоги, а вимикачів – 800-900 мм (іноді зустрічаються дані 1150 мм. Лінії, якими буде проходити) кабель, проводяться горизонтально та вертикально за допомогою довгого будівельного рівня, діагональні ділянки та хаотичні криві неприпустимі.

Цей план зберігається протягом усього часу користування проводкою і повинен враховуватися при подальших ремонтних або інших роботах у приміщенні. Наслідувати наміченому плану слід неухильно, без зсувів ліній, щоб потім, забиваючи, наприклад цвях, у стіну, не пошкодити проводку. Далі на стінах та стелі креслять лінії прокладки кабелю, при цьому від підлоги та стелі необхідно залишити деяку відстань (100 – 150 мм, враховуючи подальші зміни).

По намічених лініях прокладають штроби – канали, в які укладатиметься кабель. Глибина штроби визначається з урахуванням товщини кабелю (гофротруби або металорукава) плюс пара мм про запас. Робота ця трудомістка і можлива лише за наявності спеціального інструменту (болгарки, перфоратора або штроборезу). Вибір способу штроблення та інструменту залежить від особливостей стін у приміщенні. Можливе прокладання електропроводки на голу стіну за допомогою скоб, але при цьому товщина штукатурки, що покриває кабель, повинна бути не менше 6-7 мм.

Для монтажу прихованої електропроводки найчастіше використовують провід ПВС (мідний провод з ізоляцією з полівінілхлориду) або кабель ВВГ (силовий мідний кабель з ізоляцією кожної жили та в оболонці з полівінілхлориду) у металорукаві або без. Металорук робить проводку більш надійною і захищає від механічних пошкоджень.

З приводу розрахунку навантажень та вибору перетину кабелю найкраще звернутися до фахівців. Вони підкажуть усі нюанси та допоможуть визначитися з вибором тієї чи іншої марки кабелю та дроту. Дуже важливою є якість дроту, тому радимо перевіряти сертифікати якості при покупці, які ми можемо надати вам за першого ж запиту. Цілісність дроту перевіряється за допомогою індикатора до та після прокладання. Після укладання дроту штроби ретельно заштукатурюють.

Пам’ятайте, що самостійний монтаж електропроводки небезпечний. Довірте все електромонтажні роботи досвідченим спеціалістам, наприклад компанії УкрПровод, та дотримуйтесь вимог електро- та пожежної безпеки.

Вам також може бути цікаво: