Характеристики СІП та відмінні риси

Провід СІП сьогодні знайшов широке застосування в енергетичній промисловості та суміжних галузях. Він представлений на ринку в багатьох варіаціях, які мають незначні відмінності у конструкції та характеристиках. Далі ми спробуємо визначити характерні властивості та різницю між найбільш популярними проводами марок СІП-4, СІП-5, СІП-5нг (AsXSn).

СІП 4 – самонесучий ізольований провід з алюмінієвою струмопровідною жилою в ізоляції зі світлостабілізованого зшитого поліетилену. Ізоляційний матеріал має високу стійкість до впливів ультрафіолету та озону. Несуча жила відсутня. Конструкція проводу являє собою джгут із струмопровідної та нульової жили правого напрямку з кроком скрутки не більше 450 мм. Робоча напруга СІП – до 0,6кВ/1кВ із частотою до 50 Гц.

Провід цієї марки використовується при монтажі повітряних ліній електропередач та відгалужень до введення в житлові будинки, господарські будівлі. Лінія з такого проводу може йти стінами і фасадами споруд, як виробничих, так і житлових. Маючи високу термостійкість (від -60°С до +50°С), провід СІП найчастіше використовується в регіонах з холодним і помірним кліматом і може прослужити до 25 років.

СІП 5 – самонесучий ізольований провід з ізоляцією зі світлостабілізованого зшитого поліетилену. Струмопровідна жила виконана з алюмінію, несуча жила відсутня. Загалом провід повністю повторює основні характеристики СІП-4, з відмінностями лише у властивостях ізоляції та вищою допустимою температурою нагріву (при перевантаженні – +130°С, при короткому замиканні – +250°С). Проводи цієї марки також знайшли застосування при прокладанні повітряних, силових та освітлювальних мереж зі змінною напругою 0,66/1 кВ та номінальною частотою 50Гц.

СІП-5нг – самонесучий ізольований провід з струмопровідними жилами з алюмінію. Основною характеристикою ізоляційного матеріалу, світлостабілізованого зшитого поліетилену є те, що він не підтримує горіння. Провід СІП-5нг за більшістю характеристик відповідає проводу AsXSn , що виробляється на європейському обладнанні. Він застосовується, аналогічно до інших проводів марки СІП, у будівництві ЛЕП і повітряних електромагістралей, але тільки в регіонах з помірним кліматом, оскільки він не настільки стійкий до низьких температур.

Як бачимо, проводи марки СІП можуть бути виконані з незначними відмінностями у характеристиках окремих елементів конструкції. Однак, основні функції та області застосування є спільними для всіх варіантів. Проводи цієї марки мають ряд переваг, властивих лише їм.